Valve współpracuje z AMD, aby przygotować Steam Deck do obsługi Windowsa 11

Valve zamierza przygotować swój przenośny komputer do gier, Steam Deck na system Windows 11. Chociaż od tygodni wiedzieliśmy, że Steam Deck może obsługiwać system Windows nie było jasne, jak dobrze będzie obsługiwany przez Valve.

Teraz Valve potwierdziło, że mocno koncentruje się na obsłudze systemu Windows. „W tej chwili trwają prace związane z TPM” – mówi Greg Coomer, projektant Valve Steam Deck. „Do tej pory tak bardzo koncentrowaliśmy się na systemie Windows 10, że tak naprawdę nie zagłębiliśmy się w obsługę Windowsa 11.”

Valve współpracuje z AMD, aby upewnić się, że TPM jest obsługiwany na poziomie BIOS-u, a Steam Deck jest gotowy na Windows 11. „Nic nie wskazuje na to, że wystąpią jakiekolwiek problemy z Windows 11”, wyjaśnia Greg Coomer.

Recenzja Steam Decka nagrana przez niezależnego youtubera

Po co właściwie Windows na konsoli dedykowanej graczom? Valve nadal pracuje nad tym, aby gry z anty-cheatami wyszły na tym urządzeniu i nie ma gwarancji, że tytuły takie jak Apex Legends, Destiny 2, PUBG, Fortnite i Gears 5 będą działały bez systemu Windows.

„Współpracujemy z BattlEye i Easy Anti-Cheat, aby uzyskać wsparcie dla Protona przed premierą”, mówi Valve. Steam Deck korzysta z oprogramowania Valve Proton, aby uruchomić wiele oficjalnie nieobsługiwanych gier na urządzeniu.

Obsługa systemu Windows pozwala uniknąć oczywistych problemów ze zgodnością, ale przyniesie ze sobą interfejs, który nie jest dostosowany do 7-calowego ekranu i wiele niewiadomych, dopóki nie zobaczymy, jak dobrze system operacyjny działa na Steam Deck.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.