Steam Deck 2 nie pojawi się w ciągu najbliższych lat

W świecie gier komputerowych wiele osób czekało na kolejną generację przenośnej konsoli Steam Deck. Niestety, wygląda na to, że ich oczekiwania nie zostaną spełnione w najbliższych latach. Valve, producent urządzenia, nie ma obecnie planów na wydanie Steam Decka 2.

Obecna popularność Steam Decka

Steam Deck, przenośna konsola opracowana przez Valve, cieszy się ogromną popularnością na rynku. Urządzenie to zostało zaprezentowane jako rewolucyjne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą mieć dostęp do swojej biblioteki gier na Steam w dowolnym miejscu i czasie. Oferuje ono wydajność zbliżoną do tradycyjnych konsol stacjonarnych, a jednocześnie daje możliwość instalacji i uruchamiania gier z biblioteki Steam.

Steam Deck zdobył już ogromne uznanie w branży gier i zyskał dużą popularność wśród graczy. Jest to zatem zrozumiałe, że wielu fanów oczekuje kolejnej wersji tego urządzenia, która przyniosłaby jeszcze więcej funkcji i ulepszeń. Niestety, nie wygląda na to, aby takie oczekiwania miały się spełnić w najbliższej przyszłości.

Informacje od Valve

Valve, producent Steam Decka, wydał oświadczenie, że obecna wersja urządzenia jest wystarczająco potężna i nie ma planów na wydanie kolejnej wersji w najbliższych latach. W rozmowie z redakcją Rock Paper Shotgun, jeden z inżynierów Valve, Lawrence Yang, potwierdził tę informację. Powiedział, że Steam Deck 2 nie trafi na rynek przynajmniej przez kilka lat.

Steam Deck to aktualnie najpopularniejsza przenośna konsola

Podobne informacje potwierdził Pierre-Loup Griffais, programista Valve, w wywiadach udzielonych CNBC oraz The Verge. W trakcie rozmowy z CNBC na targach Tokyo Game Show Griffais podkreślił, że Valve skupia się teraz na wydanej już wersji Steam Decka i chce w pełni wykorzystać jej potencjał. W rozmowie z The Verge dodatkowo wspomniał, że zmiana poziomu wydajności nie jest łatwym zadaniem i wymagałaby znaczących ulepszeń, które mogłyby wpłynąć na żywotność baterii i wydajność energetyczną.

Przyszłość Steam Decka

W świetle tych informacji wydaje się, że fani Steam Decka będą musieli poczekać jeszcze kilka lat na pojawienie się kolejnej generacji tego urządzenia. Valve skupia się teraz na udoskonalaniu obecnej wersji, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie. Niemniej jednak, firma nadal monitoruje innowacje w branży i współpracuje z deweloperami, aby być przygotowanym na przyszłe wyzwania.

Choć brak planów na Steam Deck 2 może być rozczarowujący dla niektórych, warto pamiętać, że obecna wersja urządzenia ma już wiele do zaoferowania. Cieszy się ona dużą popularnością i zadowala wielu graczy na całym świecie. Dlatego też, choć czekanie na kolejną generację może być trudne, warto docenić to, co Steam Deck ma do zaoferowania obecnie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.