Użytkownicy Twittera będą mogli odwoływać się od banów

Użytkownicy Twittera będą mogli odwołać się od zawieszenia konta i ich sprawa zostanie ponownie rozpatrzona zgodnie z nowym regulaminem serwisu. Nowa funkcjonalność witryny wejdzie w życie 1 lutego.

Zgodnie z nowymi kryteriami, które następują po zakupie firmy przez Elona Muska, konta na Twitterze zostaną zawieszone tylko w przypadku poważnych lub ciągłych i powtarzających się naruszeń zasad strony.

Poważne naruszenia zasad obejmują między innymi angażowanie się w nielegalne treści lub działania, podżeganie do przemocy lub grożenie przemocą lub wyrządzeniem krzywdy oraz angażowanie się w ukierunkowane nękanie innych użytkowników.

Poinformowano również, że w przyszłości będą podejmowane mniej surowe działania w porównaniu z zawieszeniem konta, takie jak ograniczenie zasięgu tweetów, które naruszają jego zasady lub poproszenie użytkowników o usunięcie tweetów.

W grudniu Elon Musk znalazł się pod ostrzałem za zawieszenie kont kilku dziennikarzy w związku z kontrowersjami dotyczącymi publikacji danych o samolocie miliardera. Pod naciskiem mediów konta zostały później przywrócone.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.