SpaceX jest na skraju bankructwa

SpaceX znajduje się aktualnie w nienajlepszej sytuacji. Elon Musk w emailu wysłanym do pracowników stwierdził, że firma stoi w obliczu bankructwa.

Elon Musk opisał trudną sytuację spółki w emailu wysłanym po Święcie Dziękczynienia, jak się dowiedzieliśmy jest problem z silnikami Raptor. Według biznesmena w ostatnim czasie nie nastąpiły żadne postępy w rozwoju tych silników i firmie grozi bankurctwo.

Stoimy w obliczu prawdziwego ryzyka bankructwa, jeśli w przyszłym roku nie uda nam się osiągnąć wskaźnika lotów Starshipa co najmniej raz na dwa tygodnie

Pracownicy zostali poproszeni też o to, żeby pracowali w weekend i święta dla dobra firmy, jeśli nie mają ważniejszych spraw, a sam Elon Musk z powodu obecnej sytuacji firmie postanowił wspomóc pracowników i pracować przez resztę weekendu.

Rakieta Starship, której celem jest dostawa ładunków i ludzi na Księżyc oraz Marsa potrzebuje co najmniej 39 silników Raptor aby przejść do etapu startów orbitalnych. Z tego też powodu jest potrzebny spory wzrost produkcji tych silników.

Według ekspertów silniki Raptor potrzebują ulepszeń, ponieważ w aktualnej wersji są podatne na awarie podczas lotów Boostera i samego Starshipa z misjami kosmicznymi. Był to główny problem ostatnich porażek Starshipa, sam Elon Musk stwierdził, że jest to najsłabszy element rakiety.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.
Losowy artykuł
Prywatność i bezpieczeństwo na iPhonie krok po kroku