Aplikacja społecznościowa od byłego doradcy Trumpa zhakowana

Portal społecznościowy uruchomiony w niedzielę przez Jasona Millera, doradcę byłego prezydenta USA Donalda Trumpa został zhakowany. Konto w serwisie posiadało wtedy już ponad 500 000 osób.

GETTR, platforma w stylu Twittera z postami i popularnymi tematami, reklamowała się w sklepach z aplikacjami Google i Apple jako „bezstronna sieć społecznościowa dla ludzi z całego świata”.

„Problem został wykryty i zapieczętowany w ciągu kilku minut, a intruz mógł jedynie zmienić kilka nazw użytkowników” – powiedział Miller jak donosi strona Reuters. Na Twitterze zamieszczono zrzuty ekranu kilku profili GETTR, w tym byłego sekretarza stanu Mike’a Pompeo i samego Jasona Millera, które zostały zmienione na „JubaBaghdad tu był, śledź mnie na Twitterze :)”.

Były doradca Trumpa Steve Bannon w niedzielę opisał GETTR jako „zabójcę Twittera” w poście na nowej stronie. Trump został na stałe zbanowany na Twitterze i pozostaje zawieszony przez Facebooka co najmniej do 2023 roku. YouTube również zawiesił konto Donalda Trumpa, dopóki firma nie stwierdzi, że ryzyko przemocy się zmniejszyło.

Miller powiedział Fox News na początku tego tygodnia, że ​​ma nadzieję, że Trump dołączy do portalu. Powiedział również, że Trump nie finansuje platformy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.