Lunar Client – najszybszy launcher Minecraft?

Lunar Client to jeden z najpopularniejszych launcherów Minecraft. Jest on powszechnie używany w Polsce oraz za granicą. W tym artykule dowiesz się, czy jest on warty uwagi oraz jak go zainstalować.

Lunar Client to alternatywa dla popularnego launchera Feather Client. Ma on jednak niestety mniej funkcji, niż konkurencyjny Feather ale mimo to jest powszechnie używany głównie ze względu na spory boost do FPS.

Funkcje Lunar Client

  • Wsparcie dla ponad 50 modów
  • Setki nowych ustawień gry
  • Znaczne zwiększenie liczby FPS
  • Obsługa wielu systemów operacyjnych (Windows/Linux/Mac OS)
  • Wbudowany komunikator
  • Darmowe hostowanie serwera do gry ze znajomymi

Czy warto wybrać Lunar Client?

Naszym zdaniem aktualnie istnieją lepsze alternatywy, takie jak wcześniej wspomniany Feather Client. Posiada on więcej funkcji, a jego rozwój jest dynamiczniejszy. Dodatkowo Feather w naszym kraju jest znacznie popularniejszy od Lunara co przekłada się na lepszą integrację z innymi graczami.

Mody w Lunar Client

Mimo to Lunar Client nadal może być ciekawym wyborem w dużej mierze ze względu na swoją wieloplatformowość oraz ilość wspieranych modyfikacji. Feather wspiera tylko systemy Windows, więc niemożliwe jest jego użycie na systemach Linux oraz Mac OS.

Jak zainstalować Lunar Client?

Przechodzimy na oficjalną stronę launchera i klikamy przycisk Download. Wybieramy teraz nasz system operacyjny, ja wybiorę Windows. Po pobraniu dostajemy plik .exe i odpalamy go, przechodzimy teraz przez standardowy proces instalacji zgadzając się na politykę prywatności.

Lunar Client

To tyle, launcher został właśnie zainstalowany. Możemy teraz kliknąć wielki zielony przycisk na środku programu, aby odpalić Minecrafta. Strzałką z prawej na zielonym przycisku wybieramy wersję gry.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.