Feather Client – najlepszy launcher Minecraft?

Feather Client, czyli launcher Minecraft, o którym było bardzo głośno i w Polsce, i za granicą w okolicach lutego. W tym artykule prześwietlimy ten nowoczesny launcher i odpowiemy na pytania takie jak „Czy Feather Client jest dobry?” czy „Jak zainstalować Feather Client?”.

Feather Client to alternatywa dla znanego już wcześniej Lunar Client oraz Badlion Client. Na samym początku był on płatny, jednak był wtedy system zaproszeń – po zakupie, co około dobę można było zapraszać znajomego. Częstotliwość otrzymywania takowych zaproszeń rosła, aż w końcu został wypuszczony za darmo.

Menu główne Feather Client

Jakie są zalety Feathera?

Z ważniejszych zalet, wymieniłbym takowe:

  1. Wbudowany voice chat
  2. Wbudowany menadżer modów
  3. Możliwość wgrywania własnych modów
  4. Ma parę optymalizacji
  5. Wbudowana funkcja hostowania serwera Minecraft za darmo
  6. Wiele przydatnych modów

Czy Feather Client jest warty uwagi?

Sam już od paru miesięcy korzystam z Feathera, bo zostałem zaproszony przez znajomego. Czy mogę go polecić? Tak! Według mnie jest lepszy od Lunara. Jego mody często się przydają, wszystko jest do personalizacji w ustawieniach, wspiera nowe wersje, oraz, co według mnie najważniejsze – ma możliwość wgrywania własnych modów.

Jak zainstalować Feather Client?

Wejdź na tę stronę – pobieranie powinno się automatycznie zacząć. Launcher powinien się sam instalować, nie musisz nic klikać! Gdy instalacja zostanie zakończona, otwórz launcher. Zobaczysz duży napis, że nie jesteś zalogowany – kliknij „Add Account”.

Przycisk Add Account

Następnie, „Microsoft Account”.

Przycisk Microsoft Account

Po czym zaloguj się na swoje konto! Gdy to zrobisz, powinien pojawić się duży, czerwony przycisk do uruchomienia gry.

Jeszcze jedna rzecz…

Domyślnie, Feather Client ma włączoną modyfikację OptiFabric. Zalecamy ją wyłączyć, ponieważ powoduje wiele niekompatybilności oraz jest niestabilna, lepiej użyć Sodium. Instrukcje instalacji go możesz przeczytać w naszym innym artykule.

Aby ją wyłączyć, kliknij przycisk Mods w menu po lewej stronie, wybierz swoją wersję oraz odznacz Optifine Fabric.

Miłej gry!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.