TikTok usunął ponad 7 milionów kont dzieci

TikTok opublikował dane dotyczące usunięcia kont, które prawdopodobnie należały do dzieci poniżej 13 roku życia. Portal społecznościowy poinformował w środę, że za posiadania konta poniżej 13 roku życia usunął ponad 7 milionów kont w pierwszym kwartale 2021 roku. Według serwisu jest to mniej niż 1% wszystkich kont założonych na platformie.

Informacje zostały dostarczone w ramach raportu, który szczegółowo opisuje, w jaki sposób TikTok egzekwuje swoje zasady. Raport obejmuje wysiłki firmy w zakresie zwalczania dezinformacji na temat COVID-19. Raport wyszczególnił również, że prawie 62 miliony filmów zostało usuniętych w pierwszym kwartale i przedstawiało zachowania w filmach, które naruszają wytyczne dla społeczności (takie jak nienawiść, nękanie, nagość lub przemoc).

W sierpniu The New York Times poinformował, że jedna trzecia użytkowników TikToka w USA to osoby poniżej 15 roku życia. TikTok podjął kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa nieletnich w aplikacji. W styczniu firma zapowiedziała, że ​​wszystkie konta osób poniżej 16 roku życia będą domyślnie prywatne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.