TikTok automatycznie usunie treści, które naruszają zasady

Portal społecznościowy, TikTok poinformował, że postawi na większą automatyzację usuwania ze swojej platformy filmów, które naruszają wytyczne dla społeczności.

Obecnie system nie jest w pełni zautomatyzowany i po automatycznym wykryciu potencjalnego naruszenia regulaminu serwisu wymagane jest sprawdzenie filmu przez członka zespołu ds. bezpieczeństwa. Jeśli zostanie zidentyfikowane naruszenie wideo zostanie usunięte, a użytkownik zostanie o tym powiadomiony.

TikTok w ciągu najbliższych kilku tygodni zacznie automatycznie usuwać niektóre rodzaje treści, które naruszają zasady dotyczące bezpieczeństwa nieletnich, nagości dorosłych i czynności seksualnych, treści zawierających przemoc i drastycznych oraz nielegalnych działań.

Firma powiedziała, że ​​pomoże to jej zespołowi ds. bezpieczeństwa skoncentrować się bardziej na bardzo kontekstowych i zróżnicowanych obszarach, takich jak zastraszanie i nękanie, dezinformacja i nienawistne zachowanie.

Serwis poinformował również, że po pierwszym naruszeniu zasad użytkownik dostanie ostrzeżenie. W przypadku częstych naruszeń regulaminu konto może zostać trwale usunięte.

Zmiany następują, ponieważ wiele mediów społecznościowych, w tym Facebook i TikTok znalazły się pod ostrzałem za coraz większą mowę nienawiści i dezinformację.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.