Windows 11 coraz popularniejszy wśród użytkowników Steam

Dzięki ankiecie przeprowadzonej przez Valve dowiedzieliśmy się, że Windows 11 staje się coraz popularniejszy wśród graczy. Od października liczba ta osób wzrosła aż czterokrotnie!

Według corocznej ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania użytkowników Steam 8,3% posiada na swoich komputerach system Windows 11. Biorąc pod uwagę gigantyczną bazę aktywnych użytkowników platformy, liczącą ponad 100 milionów użytkowników, można wywnioskować, że coraz więcej graczy chętnie aktualizuje swój system do najnowszego Windowsa 11.

Od października liczba graczy Steam korzystających z systemu Windows 11 wzrosła zatem czterokrotnie, co można uznać za sukces. To z pewnością dobra wiadomość dla Microsoftu, który był mocno krytykowany za początkowo wysokie wymagania sprzętowe nowego systemu operacyjnego.

Systemy używane przez użytkowników Steama

Windows 11 na początku miał też dużo błędów, które odstraszały graczy. Jednym z takich błędów było znaczne ograniczenie wydajności procesorów AMD Ryzen w grach. Teraz, gdy coraz więcej z tych problemów jest stopniowo rozwiązywanych, wydaje się, że coraz więcej graczy chce zaktualizować swój komputer do gier do systemu Windows 11.

Ciekawostką jest też to, że najpopularniejszą kartą wśród graczy jest nadal GTX 1060, która miała premierę w 2016 roku. Karta prawdopodobnie jeszcze długo pozostanie dominującą wśród graczy ze względu na kiepską sytuację rynku kart graficznych, która utrzymuje się już od kilku lat.

Karty graficzne używane przez graczy
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.