Samochód elektryczny od Xiaomi już niedługo

Chiński gigant smartfonów Xiaomi poinformował w środę, że zakończył oficjalną rejestrację swojego nowego biznesu dotyczącego samochodu elektrycznego.

Nowa działalność, która ma nosić nazwę Xiaomi EV Inc, została otwarta z kapitałem zakładowym w wysokości 10 miliardów juanów (1,55 miliarda dolarów), a jej przedstawicielem prawnym jest CEO Xiaomi, Lei Jun. Do tej pory do Xiaomi EV zatrudniono około 300 pracowników.

Producent smartfonów, który stał się drugą najlepiej sprzedającą marką na świecie zaraz za Samsungiem, potwierdził w marcu wejście na rynek samochodów elektrycznych, zobowiązując się do zainwestowania 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat. Lei powiedział wtedy, że wprowadzenie pojazdów elektrycznych będzie oznaczało jego „ostatni duży projekt przedsiębiorczy”.

W zeszłym tygodniu firma poinformowała, że ​​kupiła startup Deepmotion zajmujący się technologią autonomicznej jazdy za ponad 77 milionów dolarów, aby przyspieszyć badania i rozwój.

Zyski Xiaomi za drugi kwartał w zeszłym tygodniu pobiły szacunki analityków, a przychody i zyski netto wzrosły odpowiednio o 64% i 87,4%. Udział firmy w globalnym rynku smartfonów wzrósł po wycofaniu się jej głównego rywala, Huawei w obliczu sankcji rządu USA.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.