Apple wykupuje Primephonic

Apple Music coraz bardziej zagłębia się w przemysł muzyczny!

Firma z Cupertino  ogłosiła dziś, że wykupiła Primephonic, usługę specjalizującą się w streamingu klasycznego gatunku muzyki. Rezultatem będzie „znacznie lepsze wrażenia z muzyki klasycznej”. W 2022 roku pojawi się również samodzielna aplikacja Apple Music z muzyką klasyczną.

Oznacza to, że Primephonic nie przyjmuje już nowych klientów, a usługa w obecnej formie zostanie zamknięta już 7 września.

Apple twierdzi, że listy odtwarzania Primephonic i „ekskluzywne treści audio” zostaną jako pierwsze zintegrowane z Apple Music. W dalszej kolejności doda „najlepsze funkcje Primephonic, w tym lepsze możliwości przeglądania i wyszukiwania według kompozytora i repertuaru, szczegółowe wyświetlanie metadanych muzyki klasycznej oraz nowe funkcje i korzyści”.

Primephonic wystartował trzy lata temu, a jego twórcy twierdzą, że umowa dotyczy skali i dotarcia do większej liczby słuchaczy. „Jako startup zajmujący się wyłącznie muzyką klasyczną nie możemy dotrzeć do większości globalnych słuchaczy muzyki klasycznej, zwłaszcza tych, którzy słuchają również wielu innych gatunków muzycznych” – napisała firma w notatce na swojej stronie internetowej. „Dlatego doszliśmy do wniosku, że aby osiągnąć naszą misję, musimy współpracować z przodującą usługą streamingową, która obejmuje wszystkie gatunki muzyczne, a także podziela naszą miłość do muzyki klasycznej”.

Co z osobami, które kupiły wcześniej subskrypcję na Primephonic?

Zgodnie z FAQ Primephonic, klienci z aktywną subskrypcją otrzymają proporcjonalny zwrot pieniędzy. Otrzymają również kod umożliwiający wykorzystanie sześciu bezpłatnych miesięcy Apple Music.

Jak napisałem w mojej wczesnej recenzji dźwięku przestrzennego Apple Music, klasyka bardzo dobrze nadaje się do miksów Dolby Atmos – więc nie mogę się doczekać, gdy usługa przekształci się w lepszy dom dla tego gatunku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.