Jak teleportować się do miejsca śmierci w Minecraft?

Po śmierci w Minecraft chcielibyśmy wrócić do swojej poprzedniej lokalizacji i zebrać nasze przedmioty, które upuściliśmy po śmierci. Całe szczęście jest to możliwe, choć nie zawsze.

Jak przeteleportować się do miejsca śmierci na serwerze Minecraft?

Kwestia teleportacji do miejsca śmierci na serwerach Minecraft zależy od samych serwerów. Niektóre na to pozwalają udostępniając graczom komendy teleportujące nas do miejsca śmierci, a na niektórych niestety nie ma takiej funkcji.

W przypadku serwerów zazwyczaj jest to komenda /back. Jeżeli jednak nie jest ona dostępna to warto napisać do admina serwera czy jest możliwość powrotu do miejsca naszego zgonu. Możemy też skorzystać z modów Minecraft – ale o tym niżej.

Teleportacja do miejsca zgonu w Minecraft singleplayer

Niestety jeżeli nie korzystamy z modów zapisujących miejsce naszego zgonu to owa teleportacja nie jest możliwa. Aczkolwiek jeżeli nie chcemy, aby sytuacja gdzie tracimy nasze przedmioty podczas śmierci powtórzyła się to możemy skorzystać z komendy /gamerule keepinventory true. Dzięki tej komendzie nie będziemy tracić itemów po śmierci.

Mody na teleportację do miejsca śmierci

Jeżeli następnym razem chcemy wiedzieć gdzie dokładnie zginęliśmy (i tym samym móc się tam przeteleportować) warto skorzystać z popularnej modyfikacji Minecraft JourneyMap. Wskazuje nam ona nasze miejsce śmierci na mapie poprzez tzw. deathpointy (waypointy). Warto też przeczytać jak zainstalować mody do Minecraft, ponieważ może to sprawiać problemy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.