Jak zainstalować mody do Minecrafta

W tym artykule dowiesz się jak wgrać mody do Minecrafta. Proces wgrywania modyfikacji do gry jest bardzo łatwy i szybki. Nowe dodatki na pewno urozmaicą naszą rozgrywkę 🙂

Instalacja Minecraft Forge

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie narzędzia zwanego Minecraft Forge, jest ono wymagane do poprawnego działania modów. Wystarczy przejść na tę stronę, wybrać po lewej interesującą nas wersję i kliknąć w zakładce „Download Recommended” przycisk „Installer”. Jeżeli nie ma takiej zakładki to wybieramy „Download Latest”.

Minecraft Forge – strona z instalatorem do pobrania

Po kliknięciu przekieruje nas na inną stronę, należy odczekać 5 sekund i kliknąć „SKIP” znajdujące się w prawym górnym rogu. Następnie plik zostanie pobrany, jest on w formacie .jar. Do jego odpalenia potrzebujemy Javy, jeżeli macie Minecrafta to zapewne macie już też Jave 🙂 Naciskamy prawym przyciskiem myszy na pobrany plik, wybieramy otwórz za pomocą -> Java.

Proces otwierania pliku w formacie .jar

Po otworzeniu pokaże nam się okienko, w którym klikamy OK. Po wybraniu tej opcji czekamy chwilę, aż do ukazania komunikatu o tym, że Forge został poprawnie zainstalowany, klikamy ponownie OK.

Instalacja modów do Minecrafta

Minecraft Forge mamy już zainstalowanego, teraz czas na instalację jakiejś modyfikacji. Najpierw musimy znaleźć w internecie interesującego nas moda i go pobrać. Pamiętajcie żeby pobierać dla Forge, nie Fabric. Pobrana modyfikacja jest w formacie .jar i musimy teraz ją wgrać do Minecrata.

Jeżeli jednak mod nie posiada wsparcie dla Forge, a koniecznie go chcemy to należy usunąć Minecraft Forge i wgrać Minecraft Fabric. Ten proces wygląda prawie tak samo jak instalacja Forge.

W celu wgrania moda do mc przechodzimy do poniższego folderu:

C:/Users/nazwa-użytkownika/AppData/Roaming/.minecraft/mods

Po przejściu do folderu przeciągamy naszego pobranego moda w rozszerzeniu jar do tego folderu. Następnie włączamy Minecrafta i wybieramy z wersji po prawej Forge i klikamy graj. Wszystko gotowe, możemy teraz cieszyć się naszymi modami!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.