TLauncher – darmowy launcher minecraft

TLauncher to jeden z najpopularniejszych launcherów Minecraft. Jest on powszechnie używany głównie ze względu na jego funkcjonalność. W tym artykule dowiesz się jak pobrać, zainstalować i skonfigurować TLauncher, czyli darmowy launcher non premium Ninecraft.

Instalacja TLauncher

Pierwszym krokiem jest przejście na stronę TLaunchera i kliknięcie przycisku „Download TL”.

Teraz wybieramy nasz system operacyjny. Po wybraniu pobiera się plik wykonywalny TLaunchera, po pobraniu uruchamiamy ten plik. Naszym oczom ukazuje się bardzo przyjemny w obsłudze instalator, klikamy cały czas kontynuuj. Opcjonalnie możemy zmienić folder, gdzie TLauncher będzie zainstalowany.

Po zainstalowaniu upewniamy się, że obie opcje są zaznaczone (domyślnie powinny być zaznaczone) i klikamy kontynuuj.

Teraz możemy uruchomić nasz launcher. Po uruchomieniu może nam się pokazać komunikat, o tym, że aplikacja prosi o jakieś zezwolenia – zezwalamy. Po zezwoleniu jesteśmy prowadzeni za rączkę – wpisujemy nasz nick, wybieramy interesującą nas wersję i klikamy zainstaluj.

Instalacja może potrwać nawet kilka minut. Po poprawnym zainstalowaniu gra uruchomi się automatycznie. Teraz pozostaje nam cieszyć się rozgrywką!

Czy TLauncher jest bezpieczny?

TLauncher nie jest najbezpieczniejszym launcherem, jakiś czas temu była afera związana z wirusem spyware w oprogramowaniu. Jeżeli miałeś ten launcher wcześniej na swoim komputerze to zalecamy przeskanowanie komputera. Jeżeli szukasz alternatywnego launchera to polecamy użycie np. Crystal Launcher.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.