Launchery minecraft – lista i porównanie launcherów minecraft

W dzisiejszym artykule porównamy topowe, darmowe launchery minecraft (non premium). W zestawieniu znajdują się następujące launchery:

Darmowe launchery Minecraft

Crystal Launcher

Konto crystal luncher minecraft - 8609422178 - oficjalne archiwum Allegro
Crystal Launcher

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy darmowy launcher minecraft. Nie jest to dziwne, ponieważ posiada naprawdę dużą ilość funkcji, między innymi:

  • łatwa obsługa modów (automatyczna instalacja)
  • obsługa skinów dla graczy non premium
  • mnóstwo możliwych wersji do wyboru, uruchomimy minecrafta nawet w wersji InDev (trzecia faza gry wydana pod koniec 2009 roku)
  • łatwa możliwość debugowania, naprawiania błędów (wbudowana konsola, w której widać wszystkie logi)

Jeżeli zdecydujesz się na ten launcher to możesz zobaczyć jak zainstalować Crystal Launcher.

Shiginima launcher

Shiginima Launcher

Shiginima Launcher jest prawdopodobnie najstarszym launcherem w tym zestawieniu, lecz nie mogło go zabraknąć, ponieważ i tak jest bardzo popularny. Niestety launcher ten w porównaniu do innych nie umożliwia nam gry na koncie premium. Shiginima nie posiada też automatycznej, łatwej instalacji modów. Zdecydowanym plusem launchera jest możliwość jego włączenia bez konieczności instalacji, wystarczy pobrać spakowane archiwum launchera ważące 8-11MB.

SKlauncher

Menu główne SKlauncher

Jest to prawdopodobnie najmniej znany launcher z tego zestawienia, mimo to warto się nim zainteresować. Ten launcher też zajmuje bardzo mało miejsca na dysku. Jest bardzo prosty i posiada również dużą ilość funkcji, osobiście urzekł mnie bardzo ładny wygląd. SKlauncher posiada możliwości automatycznego wgrywania modów, podobnie też jak Crystal Launcher posiada obsługę skinów dla graczy non premium.

TLauncher

TLauncher

TLauncher jest launcherem, który nie posiada obsługi języka polskiego spośród wszystkich launcherów wymienionych w tym artykule. Mimo to może poszczycić się dużą ilością funkcji. Posiada m.in. prostą i automatyczną instalację modów, texture packów, map, obsługę skinów dla graczy non premium tak jak crystal launcher, zajmuje również niewiele miejsca na dysku (jako sam launcher), jest dostępny również dla smartfonów (Minecraft PE).

Podsumowanie

Jeżeli nie potrafisz sam zainstalować modów, map, texture packów lub po prostu nie chce Ci się w to bawić i nie szkoda Ci miejsca na dysku wybierz crystal launcher lub SKlauncher. Grasz może w minecrafta na telefonie? Wybierz TLauncher. Nie zalecam używania shiginimy, bo po prostu SKlauncher jest jej lepszą alternatywą. Wszystkie powyższe launchery obsługują windowsa, macosa, linuxa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.