Jeżeli chcesz po prostu pouczyć się jak konfigurować pluginy, wgrywać je, robi się serwery itd, a nie chcesz płacić za serwer w tym artykule dowiesz się jak mieć lokalny serwer minecraft.
Co właściwie oznacza, że serwer jest uruchomiony lokalnie? Oznacza to, że serwer działa na twoim komputerze, w tylko twojej sieci. Okej, musimy wybrać silnik naszego serwera minecraft, ja wybiorę jeden z popularniejszych, czyli spigota. Wchodzimy na stronę getbukkit.org/download/spigot i wybieramy interesującą nas wersję, mnie interesuje najnowsza wersja, czyli 1.16.5. Klikamy download.

Następnie potwierdzamy klikając na pomarańczowy napis z wersją.

Teraz przenosimy nasz pobrany plik z rozszerzeniem jar do jakiegoś folderu, w lokacji folderu wpisujemy cmd i klikamy enter.

Następnie wpisujemy
java -jar nazwapliku.jar

Musimy teraz zaakceptować eula. Wchodzimy do pliku eula.txt i zmieniamy false na true, po czym plik zapisujemy.

Wykonujemy ponownie tę samą komendę. Nasz serwer uruchomił się, przy okazji uruchomiło się też gui.

Aby sprwadzić, czy rzeczywiście serwer jest uruchomiony i wszystko działa włączamy minecrafta i dodajemy serwer o adresie ip 0.0.0.0 na naszą listę. Możemy teraz dołączyć na nasz serwer.

Możemy teraz wgrać pluginy, pobawić się w konfiguracje serwera itd.
Dzięki, przydało się.
niemożna jakoś łatwiej zrobić tego serva
To jest poradnik jak zrobić to lokalnie, wątpię żeby był prostszy sposób. Jak chcesz zrobić serwer publiczny to możesz skorzystać z hostingów, będzie łatwiej.