Jak zrobić serwer minecraft za darmo?

Dużo osób grających w Minecrafta myśli, że zrobienie serwera minecrafta jest równoznaczne z dużym wydatkiem. Nie jest to jednak prawda. Dzisiaj zobaczysz jak zrobić serwer minecraft za darmo.

Serwer będzie działał lokalnie. Oznacza to, że serwer działa na twoim komputerze, w tylko twojej sieci. Okej, musimy wybrać silnik naszego serwera minecraft, ja wybiorę jeden z popularniejszych, czyli spigota. Wchodzimy na stronę getbukkit.org/download/spigot i wybieramy interesującą nas wersję, mnie interesuje najnowsza wersja, czyli 1.16.5. Klikamy download.

Następnie potwierdzamy klikając na pomarańczowy napis z wersją.

Teraz przenosimy nasz pobrany plik z rozszerzeniem jar do jakiegoś folderu, w lokacji folderu wpisujemy cmd i klikamy enter.

Następnie wpisujemy

java -jar nazwapliku.jar

Musimy teraz zaakceptować eula. Wchodzimy do pliku eula.txt i zmieniamy false na true, po czym plik zapisujemy.

Wykonujemy ponownie tę samą komendę. Nasz serwer uruchomił się, przy okazji uruchomiło się też gui.

Aby sprwadzić, czy rzeczywiście serwer jest uruchomiony i wszystko działa włączamy minecrafta i dodajemy serwer o adresie ip 0.0.0.0 na naszą listę. Możemy teraz dołączyć na nasz serwer.

Jak wgrać pluginy na serwer localhost?

Wgrywanie pluginów na serwer Minecraft localhost odbywa się w taki sam sposób jak zawsze. Wybieramy plugin, który chcemy zainstalować i go pobieramy. Do tego celu najlepsze są takie strony jak bukkit.org lub spigotmc.org.

Po pobraniu pluginu przesyłamy pobrany plik jar do katalogu plugins naszego serwera. Teraz wystarczy zrestartować serwer – możemy to zrobić wpisując komendę stop, a następnie wpisując tą samą komendę, której użyliśmy do uruchomienia naszego serwera.

Jak wgrać własny świat na serwer Minecraft?

Najpierw musimy wyłączyć serwer, jeżeli jest on aktualnie uruchomiony – zrobimy to komendą stop. Teraz usuwamy folder world, jeżeli nic wartościowego na nim nie ma. Następnie wystarczy wgrać do katalogu głównego naszego serwera pobraną mapę (jest to folder) i zmienić nazwę folderu na world. Po wgraniu nowej, własnej mapy serwer możemy uruchomić i powinniśmy znaleźć się na nowej mapie.

Exit mobile version