Youtuber stworzył najjaśniejszą latarkę na świecie

Kanadyjski youtuber „Hacksmith” pobił rekord świata budując najjaśniejszą na świecie latarkę o ogromnych rozmiarach.

Twórca opracował „Nitebrite 300”, olbrzymią latarkę z 300 diodami LED. Twórca kanału i jego zespół ustanowili Światowy Rekord Guinnessa po tym, jak zmierzona jasność wyniosła 501 031 lumenów. Jako punkt odniesienia, najmocniejsza latarka na rynku, Imalent MS 18, zawiera 18 diod LED i świeci z mocą 100 000 lumenów.

Jasność uwolniona przez zespół Hacksmith musiała zostać skupiona w wiązce, aby działała jako część latarki. W tym celu Hobson i jego zespół użyli lupy do czytania Fresnela, aby wyśrodkować i skierować światło w określonym kierunku. Najpierw jednak zbudowali 50 płyt, z których każda była zabezpieczona 6 diodami LED. Wszystkie płyty są zasilane z jednej baterii.

Nitebrite 300 ma trzy różne tryby, które można przełączać za pomocą gigantycznego przycisku: niski, wysoki i turbo.

Latarka wykonana częściowo z kosza na śmieci, została wykończona czarną farbą w sprayu dla uzyskania klasycznego wyglądu.

Aby zmierzyć jasność latarki wykorzystano radiometr Crookesa — narzędzie z wentylatorem w hermetycznej szklanej bańce, które porusza się szybciej pod wpływem intensywnych promieni świetlnych. Światło z Nitebrite 300 było tak intensywne, że radiometr Crookesa eksplodował.

Radiometr Crookesa służący do pomiaru intensywności światła

Zapalona latarka została przypięta nocą do jadącego samochodu, poskutkowało to kilkoma raportami z obserwacji UFO – można zobaczyć całość na filmie, który znajduje się wyżej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.