Szczoteczki do zębów Oral-B – najlepsze modele

Oral-B to firma wyspecjalizowana w dostarczaniu produktów do higieny jamy ustnej. W swojej ofercie ma nie tylko szczoteczki, ale również pasty, płyny do płukania, nici dentystyczne oraz irygatory. Skupimy się jednak na elektrycznych szczoteczkach. To właśnie ten sprzęt używany jest najczęściej, a właściwy dobór odpowiedniego modelu jest bardzo ważny. Oral-B to jedna z najlepszych firm w tej branży. Jakie sprzęty oferuje? Pora przyjrzeć się temu bliżej!

Szczoteczki Oral-B – jaką wybrać?

Wśród stomatologów panuje zgodne przekonanie, że szczoteczki elektryczne są znacznie skuteczniejsze niż manualne. I to nikogo nie powinno dziwić. Szczoteczka elektryczna potrafi wykonać nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów w ciągu minuty. Ludzka dłoń nie jest w stanie operować tak szybko i precyzyjnie. Jednak wśród modeli elektrycznych panuje duże zróżnicowanie. Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując ze sobą różne modele?

  • Przeznaczenie szczoteczki – dla dorosłych albo dla dzieci – od niego zależy wielkość, wyważenie, miękkość włosia i szeroko pojęta ergonomia.
  • Technologia szczotkowania – urządzenie może obracać się w różnych kierunkach lub drgać, co daje trochę inny efekt. Zdecydowanie najdłużej na rynku są szczoteczki obrotowe, niemniej branża dynamicznie się rozwija, czego efektem rosnąca popularność modeli sonicznych i magnetycznych.
  • Funkcje – pod tym pojęciem kryje się możliwość regulacji intensywności mycia, powiadomienia o konieczności wymiany końcówki, a także współpraca szczoteczki z aplikacją mobilną.
  • Czas działania – jeśli jest długi, można rozważyć zabranie szczoteczki na wakacje nawet bez ładowarki.

Szczoteczki Oral-B – polecane modele

Przyjrzeliśmy się wielu szczoteczkom z oferty Oral-B i wybraliśmy trzy modele, które są szczególnie godne uwagi. Łączy jest nowoczesna technologia, atrakcyjna cena i znakomite opinie użytkowników.

  1. Szczoteczka elektryczna dla dzieci ORAL-B Pro Kids 3

Przegląd ciekawym modeli zaczynamy od propozycji dla dzieci. Jak wiadomo, najmłodsi nie przepadają za szczotkowaniem. Jednak jeszcze gorzej znoszą wizyty u dentysty! Chcąc zachęcić do regularnego, dokładnego mycia zębów, można sięgać po różne metody. Jedną z najskuteczniejszych jest zamiana obowiązku w zabawę. Oral-B Pro Kids to atrakcyjna propozycja dla maluchów powyżej trzech lat. Za tym modelem przemawia dobra ergonomia, a także możliwość personalizacji za pomocą naklejek. W utrzymaniu motywacji do działania pomaga aplikacja mobilna. Zęby można szczotkować razem z bohaterami popularnej bajki „Kraina Lodu”! Dla chłopców, którzy preferują inne tytuły, jest też wersja ze Spider-Manem!

  1. Szczoteczka soniczna ORAL-B PULSONIC SLIM CLEAN 2000

Druga propozycja to szczoteczka soniczna przeznaczona dla dorosłych. Wiele osób ceni technologię soniczną bardziej niż szczoteczki wykonujące ruchy oscylacyjno-rotacyjne. Zamiast obrotów takie urządzenia generują mikrodrgania. Dzięki temu pasta miesza się z wodą i śliną, tworząc aktywne bąbelki wymiatające zanieczyszczenia ze wszystkich trudno dostępnych miejsc. Opisana szczoteczka pracuje w dwóch trybach, a w pełni naładowany akumulator wystarcza nawet na 14 dni użytkowania!

  1. Szczoteczka magnetyczna ORAL-B PRO IO6

Szczoteczki magnetyczne to kolejna nowość, która nie była szeroko rozpowszechniona jeszcze kilka lat temu. Napęd magnetyczny działa trochę inaczej niż silnik w tradycyjnej szczoteczce elektrycznej. Dzięki beztarciowej konstrukcji mycie zębów generuje mniej hałasu, więc można bez obaw szczotkować o każdej porze dnia i nocy. Oprócz tego ta metoda jest bardzo skuteczna w czyszczeniu płytki nazębnej i pozbywaniu się bakterii wywołujących próchnicę.

Zobacz wszystkie szczoteczki Oral-B w sklepie MediaMarkt i wybierz tę, która najbardziej przypadła ci do gustu!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.