Reddit zbanował antyszczepionkowy subreddit

Reddit zbanował antyszczepionkowy subreddit r/NoNewNormal i poddał kwarantannie 54 inne subreddity powiązane z COVID-19. Poddanie kwarantannie subreddita oznacza wyświetlanie treści z niego tylko dla osób z zweryfikowanym e-mailem, które wyraziły zgodę na pokazywanie tych treści. Podczas kwarantanny subreddita nie można też zamieszczać niestandardowych zdjęć na nim.

Tydzień temu dyrektor generalny firmy powiedział, że Reddit miał być miejscem „otwartej i autentycznej dyskusji i debaty”, nawet w przypadku pomysłów, które „kwestionują lub nie zgadzają się z powszechnym konsensusem”.

Kwarantanna subredditów

Subreddit NoNewNormal był uważany przez sporą część społeczności Reddit jako źródło dezinformacji o szczepionkach i był znany z „przechwytywania” dyskusji na innych subredditach poprzez wtrącanie się do rozmów na temat COVI-19. Zachowanie kontynuowano po ostrzeżeniu społeczności, co doprowadziło do zbanowania subreddita.

W przypadku 54 innych subredditów, które zostały poddane kwarantannie Reddit ostrzega potencjalnych odwiedzających, że porady medyczne powinny pochodzić od lekarzy, a nie od członków forum.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.