Nowa karta graficzna Nvidia RTX 3050 z Ray Tracingiem będzie kosztowała jedynie 1000 zł

Nvidia ma nowego, budżetowego króla GPU, ogłoszonego na targach CES 2022. Podobnie jak w przypadku innych procesorów graficznych RTX, RTX 3050 jest zbudowany na architekturze Ampere Nvidii i oferuje tanie wejście do gier z ray tracingiem przy 60 klatkach na sekundę (choć w rozdzielczości 1080p) wraz z 8 GB pamięci GDDR6. RTX 3050 oferuje również rdzenie Tensor trzeciej generacji Nvidii, aby umożliwić takie rzeczy, jak skalowanie DLSS oparte na sztucznej inteligencji.

Według Matta Wuebblinga, wiceprezesa Nvidii ds. globalnego marketingu GeForce, 75 procent klientów nadal korzysta ze starej platformy GTX firmy. Dodanie jeszcze tańszej opcji podstawowej, takiej jak RTX 3050, ma na celu zmienienie tego, oferując graczom przystępną ścieżkę do uaktualnienia z bardziej przestarzałych kart, takich jak GTX 1650, GTX 1050 Ti lub GTX 1050.

Podobnie jak w przypadku RTX 3060, nie ma tutaj modelu Founder’s Edition stworzonego przez Nvidię, więc zamiast tego trzeba będzie kupić kartę od jednego z partnerów Nvidii. Chociaż Nvidia obiecuje, że cena RTX 3050 teoretycznie zacznie się od 1000 zł, będzie trzeba znaleźć partnera sprzedającego kartę w tej cenie. To przy założeniu, że w ogóle można go znaleźć, biorąc pod uwagę trudności w zakupie GPU w dzisiejszych czasach dzięki gwałtownie rosnącemu popytowi i ciągłemu niedoborowi półprzewodników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.
Losowy artykuł
Prywatność i bezpieczeństwo na iPhonie krok po kroku