BRAZIL - 2021/10/31: In this photo illustration the Google Gmail logo seen displayed on a smartphone and in the background. (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Gmail umożliwia teraz wykonywanie połączeń głosowych i wideo

Google dodał nową funkcję do mobilnego Gmaila umożliwiającą tworzenie indywidualnych połączeń głosowych i wideo. Nowa funkcja jest dostępna na smartfonach z systemem iOS oraz Android.

Jak poinformowała firma Google do aplikacji Gmail zostały dodane indywidualne rozmowy głosowe i wideo. Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników obu systemów operacyjnych, iOS i Android. O rozmowach głosowych wiedzieliśmy już we wrześniu, ale dopiero 6 grudnia funkcja ta została udostępniona każdemu konto Google.

Rozmowy głosowe i wideo w aplikacji Gmail

Wykonanie połączenia jest bardzo proste, wystarczy przejść do pojedynczego czatu, a następnie wybrać ikonę wideo lub telefonu, która znajduje się w prawym górnym rogu. Jest to kolejny krok do uczynienia Gmaila centrum wszystkich usług komunikacyjnych. Przekierowani zostaniemy do aplikacji Gmail, nawet jeśli rozpoczniemy połączenie z aplikacji Google Chat.

Google argumentuje dodanie tej funkcjonalności w następujący sposób:

Ponieważ niektóre zespoły zaczynają wracać do biur, podczas gdy inne pozostają rozproszone, mamy nadzieję, że ułatwi to łączenie się z Twoimi kolegami w hybrydowym świecie pracy. Ta funkcja pozwoli Ci płynnie przełączać się między czatem a rozmową wideo lub audio, gdy zajdzie taka potrzeba, pomagając Ci współpracować i posuwać pracę do przodu.

Według firmy może minąć nawet 15 dni zanim wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z tej aplikacji na swoich smartfonach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.