Drukarka w trybie offline – co robić?

Tryb offline w drukarce bezprzewodowej oznacza brak połączenia z siecią. Podczas trybu offline nie możemy korzystać z drukarki. Przyczyn takiego stanu drukarki jest wiele, w związku z czym czasami ciężko jest przywrócić drukarkę do normalnego stanu pracy przez problem z ustaleniem przyczyny. Ustalenie przyczyny jest kluczowe w zmianie trybu offline drukarki na tryb online.

Drukarka w trybie offline – jak naprawić?

Rozwiązań tego problemu jest wiele. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny takiego trybu drukarki.

Ręczne wyłączenie trybu offline w drukarce

Pierwszym możliwym rozwiązaniem jest ręczne wyłączenie trybu offline. Należy wejść do menu start, a następnie ustawień. Wybieramy teraz opcję urządzenia, a następnie drukarki i skanery. Teraz należy wybrać naszą drukarkę, a następnie pozycję otwórz kolejkę.

Znajduje się tutaj opcja Użyj drukarki w trybie offline oraz wstrzymaj drukowanie. Opcje powinny być odznaczone, jeżeli są zaznaczone to trzeba je odznaczyć.

Ponowne podłączenie drukarki do sieci

Kolejnym popularnym rozwiązaniem tego problemu jest ponowne podłączenie drukarki do sieci. Należy pamiętać, że drukarka musi być podłączona do tej samej sieci co komputer z którego chcemy drukować.

Reset urządzenia

Czasami najprostsze rozwiązania okazują się skuteczne, warto spróbować zrestartować drukarkę. Restart należy również wykonać na routerze i komputerze.

Jak drukować w trybie offline?

Jeżeli żadne sposoby znalezione w tym artykule jak nie pomagają można nadal drukować w trybie offline. W takiej sytuacji jednak należy połączyć drukarkę z komputerem poprzez kabel. Niestety nie wszystkie drukarki bezprzewodowe mają możliwość takiego połączenia.

W sytuacji, gdy drukarka nie posiada funkcji drukowania offline lub nie możesz owej funkcji wykorzystać zapoznaj się też z oficjalnym poradnikiem Microsoftu dotyczącym rozwiązywania problemów z drukarkami w trybie offline.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.