Dlaczego Chiny tak drastycznie ograniczają gry online dla osób poniżej 18 roku życia

W poniedziałek Chiny wprowadziły nowe przepisy, które ograniczają czas, jaki osoby poniżej 18 roku życia mogą spędzać na grach wideo do godziny dziennie, dodatkowo jedynie w piątki, weekendy i święta, co według nich było konieczne do zwalczania uzależnienia od gier.

Władze w Chinach, największym na świecie rynku gier wideo, od lat martwią się uzależnieniem od gier i internetu wśród młodych ludzi, tworząc kliniki, które łączą terapię i ćwiczenia wojskowe dla osób z tak zwanymi „zaburzeniami gier”.

Rosnące wskaźniki krótkowzroczności były również wymieniane jako problem w 2018 roku.

Według państwowych mediów około 62,5% nieletnich Chińczyków często gra w gry online, a 13,2% nieletnich użytkowników gier mobilnych gra przez ponad dwie godziny dziennie w dni powszednie.

W 2019 r. Chiny uchwaliły już przepisy ograniczające nieletnim mniej niż 1,5 godziny grania online w dni powszednie i trzy godziny w weekendy, bez możliwości grania między 22:00 a 8 rano.

Ponadto nieletni musieli używać swoich prawdziwych nazwisk i krajowych numerów identyfikacyjnych, gdy logowali się do gry.

Nowe ograniczenia zabraniają dzieciom poniżej 18 roku życia grania w gry online od poniedziałku do czwartku od 1 września. Mogą grać tylko przez godzinę, między 20:00 a 21:00, w piątki, soboty, niedziele i święta.

Firmy zajmujące się grami online muszą upewnić się, że wdrożyły systemy weryfikacji prawdziwego nazwiska, a wszystkie tytuły będą ostatecznie musiały zostać połączone z systemem przeciwdziałania uzależnieniom, ustanowionym przez NPPA.

Dodatkowo zauważono, że nieletni mogą nadal korzystać z kont swoich rodziców, aby ominąć ograniczenia, a rodzice i szkoły również muszą wzmocnić nadzór.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.
Losowy artykuł
Prywatność i bezpieczeństwo na iPhonie krok po kroku