Jak dużo zaoszczędzić na steamie? Argentyńskie konto i jak je założyć

Od kilku lat steam obsługuje możliwość zakupu gier w wielu walutach (wcześniej można było tylko w euro), dzięki temu niektóre kraje płacą znacznie mniej za gry. Przykładowo PUBG w polsce kosztuje 72,99zł, a w argentynie jest to tylko 39,03zł (ARS$ 999,00) i to bez promocji.

Cena za PUBG w różnych krajach. Źródło: https://steamdb.info/

To zazwyczaj właśnie Argentyna ma najniższą cenę za grę. W dzisiejszym artykule opiszę jak założyć takie konto, kupować gry, doładowywać portfel.

Pierwszym etapem jest pobranie VPNa z możliwością wyboru argentyny jako naszego kraju. Ja korzystam z darmowego DewVPN. Program wystarczy pobrać, wybrać argentyne i włączyć vpna.

Po włączeniu dla pewności powinniśmy zrestartować przeglądarkę. Po zrestartowaniu wchodzimy na stronę steama i rejestrujemy nasze nowe konto, ważne jest aby wybrać jako kraj zamieszkania argentynę. Po rejestracji potwierdzamy adres email.

Teraz musimy doładować nasz portfel, nie możemy tego zrobić standardowymi metodami płatności, musimy to robić poprzez gifty doładowujące. Pierwsze doładowanie jest najważniejsze, musi być w walucie argentyńskiej, późniejsze mogą być już w złotówkach, steam sam przewalutuje na argentyńską walutę.

Do kupna pierwszego doładowania polecam enebe. W linku, który podałem wszystko jest już przefiltrowane. Wybieramy interesującą nas ilość argentyńskiego peso i kupujemy. Jako sprzedawce polecam użytkownika chilepremium. Podczas zakupu nie jest wymagany vpn, jedynie podczas aktywacji karty podarunkowej na steamie.

Po zakupie na naszego emaila przyjdzie link do eneby, gdzie odbierzemy kod aktywacyjny karty podarunkowej.

Aby aktywować gifta wchodzimy na steama, wybieramy wyświetl mój portfel -> dodaj środki do swojego portfela steam -> aktywuj kartę podarunkową lub kod portfela. Następnie w polu kod portfela steam wpisujemy kod aktywacyjny. Pamiętajcie o konieczności włączonego VPNa podczas aktywacji na steamie karty podarunkowej.

Jeżeli wszystko zrobiliście tak jak opisałem środki powinny się pojawić na waszym koncie steam. Teraz następne doładowania możecie kupować w polskiej walucie. Polecam dodać swoje polskie konto steam do znajomych, wtedy będziecie mogli kupować na polskim koncie karty podarunkowe i wysyłać je na swoje argentyńskie konto. Najpierw jednak po dodaniu do znajomych trzeba odczekać 3 dni. Jeżeli nie chcecie czekać możecie zakupić kartę podarunkową na np. mpay.

Teraz możecie kupować gry, dodatki, programy itd na steamie znacznie taniej 🙂 Do porównania cen w różnych walutach polecam stronę steamdb.info.

Losowy artykuł
UE daje Google 2 miesiące na poprawę wyników wyszukiwania hoteli i lotów