YouTube stworzy alternatywę dla YouTube Rewind

Serwis YouTube stworzy alternatywę dla YouTube Rewind. Będzie to 24 godzinne wydarzenie na żywo, gdzie spotkamy znanych youtuberów i muzyków przeglądających trendy i filmy z 2021 roku.

YouTube stworzy 24 godzinny live, w którym muzycy i youtuberzy będą mogli przejrzeć największe trendy i filmy znajdujące się na serwisie, które powstały w 2021 roku. Wydarzenie o nazwie Escape2021 będzie składać się z trzech rozdziałów, z których pierwszy rozpocznie się 16 grudnia o godzinie 6:00 czasu środkowoeuropejskiego. Celem wydarzenia będzie uwolnienie Lofi Girl z sypialni.

Drugi rozdział Escape2021 odbędzie się tego samego dnia co część pierwsza o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego, natomiast trzeci, ostatni już rozdział będzie miał premierę 17 grudnia o godzinie 1:00 czasu środkowoeuropejskiego. Ciekawostką jest to, że pierwszy rozdział nowego wydarzenia odbędzie się zaledwie 3 dni po usunięciu przez YouTube możliwości sprawdzenia ilości łapek w dół za pomocą zewnętrznych wtyczek.

YouTube Rewind 2018 – film z rekordową ilością łapek w dół

Escape2021 zastępuje YouTube Rewind, coroczną serię filmów podsumowującą YouTube. YouTube Rewind w 2018 roku pobił rekord ilości łapek w dół, na obecną chwilę pod filmem jest ponad 19 milionów łapek w dół. Materiał z 2019 roku również nie przyjął się najlepiej, a po nim zadecydowano o przerwaniu 10 letniej tradycji i niepublikowaniu już materiałów w następnych latach.

Według platformy na wydarzeniu będą ciekawe quizy, wyzwania oparte na trendach, a wszystko to będzie prowadzić do występów muzycznych. Przykładowym wyzwaniem, nawiązującym do transmisji na żywo BTS, będzie oczekiwanie od widzów podania, jakie rzeźby z masła stopił zespół. Na wydarzeniu wystąpi między innymi BTS, Doja Cat i Mark Rober.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.