Fortnite skopiowało Among Us. Twórcy gry nie są zadowoleni

Epic Games wypuściło wczoraj Fortnite: Impostors, nowy tryb, który kopiuje mechanikę gry Among Us. Twórcy Among Us są wyraźnie zaskoczeni i niezadowoleni, że Epic tak jawnie skopiował ich grę, a nawet mapę z gry.

„Współpraca byłaby naprawdę fajna” – powiedziała Victoria Tran, dyrektorka ds. społeczności w Innersloth – firmie odpowiedzialnej za Among Us.

Gary Porter, twórca Among Us również zwrócił uwagę na podobieństwa mapy Fortnite do najbardziej znanej mapy Among Us. „W porządku, chociaż przerzucili elektryczność i medycynę, a także połączyli ochronę ze stołówką” – żartował Porter na Twitterze. Inni deweloperzy gry i pracownicy firmy również nie są zadowoleni, co jawnie pokazali za pomocą twittera.

Tryb Impostors w Fortnite najwyraźniej zaskoczył zespół Among Us, nawet jeśli jest to tylko tymczasowy tryb w grze. Nie tak subtelne wskazówki dotyczące kopiowania i kradzieży dzieł sztuki pojawiają się po tym, jak mali twórcy oskarżyli Epic o kradzież ich pracy w przeszłości. Epic od lat boryka się ze skargami prawnymi związanymi z emotikonami, które firma skopiowała od dzieci i niezależnych artystów, nie płacąc za nie.

Decyzja Epic Games o skopiowaniu Among Us pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po zaciekłej walce prawnej firmy z Apple. Jest to walka, którą Tim Sweeney, dyrektor generalny firmy Epic Games, określił jako „podstawową wolność wszystkich konsumentów i programistów”. Nie wygląda to najlepiej zważywszy na to, że Epic w pewnym sensie walczy o wolność programistów, ale podważa ich gdzie indziej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.