Jak postawić bota discord na VPS’ie. (python)

Stworzyliście już swojego bota discord, teraz chcecie żeby działał 24/7 – dzisiaj pokażę jak to zrobić z użyciem vpsa.

Wszystkie operacje będę wykonywał na systemie Ubuntu 18, zakładam, że już masz zainstalowany ten system na swoim vpsie. Jeżeli nie wiecie, czy macie zainstalowanego pythona 3 wystarczy wpisać

python3 --version

Ubuntu 18 domyślnie ma zainstalowanego pythona 3, jeśli jednak nie masz go wystarczy wykonać poniższe polecenie.

sudo apt install python3.9 

Teraz instalujemy pipa żeby pobrać biblioteki do pythona.

sudo apt install python3-pip

Następnie tworzymy folder, gdzie będzie przechowywany nasz bot discord. Za pomocą FTP przerzucamy do niego pliki naszego bota. Załóżmy, że nasz bot znajduje się w /home/ivall/bot_discord/, a nazwa pliku, która uruchamia bota to bot.py.

Pora na włączenie naszego bota, wpisujemy screen (jest to wirtualna konsola). Pobieramy teraz biblioteki potrzebne do uruchomienia bota, na pewno będzie to biblioteka discord (discord.py).

pip3 install discord

Jeżeli zainstalowałeś/aś wszystkie biblioteki, które są używane przez twojego bota możesz go uruchomić wpisując polecenie

python3 bot.py

Przypominam, że bot.py to po prostu nazwa pliku, który uruchamia bota. Teraz możemy wyjść z naszej wirtualnej konsoli używając skrótu ctrl+a d.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz zakupionego vpsa polecam lvlup.pro do zakupu taniej i dobrej maszyny. Z kodem ivshop.pl jest rabat 10% na pierwszy miesiąc.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.