Odzyskiwanie danych z dysku, telefonu, karty SD, microSD i pendrive.

Odzyskiwanie danych z dysku i karty SD

Z artykułu dowiesz gdzie szukać pomocy, aby odzyskać dane i zdjęcia z dysku HDD, SSD, karty SD, telefonu Android, czy pendrive.

Awarie sprzętu zdarzają się cały czas, dyski twarde HDD, SSD, karty pamięci SD czy pendrive charakteryzują się wysoką niezawodnością, jednak czasami ulegają awarii, nie zawsze z naszej winy, a ich usterka potrafi być dotkliwa.

W większości przypadków możliwe jest jednak odzyskanie utraconych zdjęć czy plików z nośników danych, wykorzystując komercyjne lub darmowe oprogramowanie.

Budowa dysku twardego
Budowa dysku twardego (źródło: forum Odzyskiwanie Danych)

W trudnych przypadkach czy fizycznych uszkodzeniach sprzętu, np. w skutek upuszczenia dysku na podłogę, zalania wodą – czasami trzeba sięgnąć po specjalistyczną firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych. Ceny takich usług mogą być wysoki, dlatego warto zasięgnąć pomocy u osób, które zajmują się tym zawodowo, aby zminimalizować koszty.

Specjaliści od odzyskiwania danych

Chciałbym wam przybliżyć polskie forum eksperckie zajmujące się tematem data recovery – Odzyskiwanie Danych.

Skupia ono pracowników firm tworzących oprogramowanie do odzyskiwania danych oraz ekspertów z firm data recovery.

Znajdziesz tam specjalistyczną pomoc zarówno w prostych jak i trudnych wypadkach dotyczących utraty danych oraz informacje o szkoleniach z data recovery czy technicznych metodach odzyskiwania danych.

Przykładowe tematy poruszane na forum to np.

Chłodnictwo i Klimatyzacja - zimnastrefa.pl
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.