Netflix umożliwia od teraz oglądanie częściowo pobranych tytułów

Netflix ulepszył swoją aplikację na smartfony i tablety, na razie tylko Android otrzymał aktualizację. Możesz teraz oglądać filmy i seriale, nawet jeśli utracisz połączenie, zanim skończysz je pobierać.

Firma zaktualizowała pobieranie materiałów na telefony i tablety z systemem Android, dzięki czemu możesz teraz oglądać częściowo pobrane tytuły bez konieczność połączenia z internetem. Co oznacza, że ​​możesz obejrzeć fragment filmu lub odcinka, który udało Ci się pobrać przed utratą połączenia z internetem. Netflix zamierza przetestować tą funkcjonalność na iPhone’ach i iPadach w najbliższych miesiącach.

Netflix opierał się pobieraniu filmów i seriali przez lata, obstawiając, że łączność z internetem stanie się w końcu tak wszechobecna, że ​​pobieranie w celu oglądania offline nie będzie konieczne. Jednak gdy konkurenci, tacy jak Amazon Prime Video zaczęli oferować taką funkcjonalność, a sam Netflix rozszerzył się na rynki międzynarodowe, na których łączność mobilna była mniej niezawodna, Netflix ustąpił i zaczął pozwalać subskrybentom na pobieranie dużej części swojego katalogu w 2016 roku.

Od tego czasu pobieranie stało się standardem oczekiwanym przez klientów, a Netflix co kilka lat dopracowuje tę funkcję. Trzy lata temu wprowadzono coś, co nazywa „inteligentnym pobieraniem”, które rozpoczyna pobieranie następnego odcinka pobranego serialu automatycznie po ponownym połączeniu się z Internetem po obejrzeniu dowolnego tytułu w trybie offline.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas w google news lub polub nas na Facebooku.