Ze Starlinka codziennie korzysta ponad 150 tysięcy obywateli Ukrainy

150 000 Ukraińców codziennie łączy się z internetem dzięki usługom internetowym Starlink dostarczanym przez SpaceX. Liczba opiera się na przybliżonych danych, które minister cyfryzacji Ukrainy udostępnił w tweecie.

Minister cyfryzacji Ukrainy skontaktował się z Elonem Muskiem za pośrednictwem Twittera wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiej agresji, prosząc go o pomoc w uruchomieniu satelitarnych usług internetowych w Ukrainie. SpaceX potrzebowało około 10 godzin, aby odpowiedzieć i aktywować usługi internetowe w regionie, w którym jeszcze nie została uruchomiona działalność komercyjna firmy.

Przez cały czas trwania konfliktu usługi SpaceX nie tylko pomagały Ukraińcom pozostać w kontakcie ze światem, ale także pomagały pacjentom w szpitalach uzyskać ciągłą opiekę. Według ostatniego raportu SpaceX usługa Starlink ma około 250 000 abonentów na całym świecie, tak więc liczby pochodzące z Ukrainy mogą sprawiać wrażenie, że większość użytkowników znajduje się w Ukrainie. Użytkownicy Starlinka sugerują, że z każdym routerem firmy SpaceX może łączyć się aż 128 urządzeń.

Exit mobile version