Cybertruck będzie kosztował milion dolarów

Po przejażdżce prototypu po ulicach Nowego Jorku producent samochodów elektrycznych prawdopodobnie natrafił na poważny problem z produkcją swojego ciężkiego pojazdu, Cybertrucka.

Przemawiając na kwartalnej rozmowie z Giga Factory w Teksasie, dyrektor generalny Elon Musk przedstawił wyzwania związane z tworzeniem Cybertruck na dużą skalę. Niezastosowanie się do tego spowoduje, że każdy Cybertruck będzie kosztował milion dolarów.

Po dostarczeniu sedanów, które pozostawiają supersamochody w tyle, Tesla koncentruje się teraz na całkowicie elektrycznych ciężkich pojazdach. Wcześniej w maju dumnie wysłał prototyp na ulice Nowego Jorku.

Chociaż narobiło to dużo hałasu w mediach społecznościowych, wydaje się, że produkcja się zatrzymała. Składanie samochodu na masową skalę znacznie różni się od składania prototypu, co Musk powtarzał podczas ostatniej rozmowy.

Jak ujawniono na początku tego roku Cybertruck będzie wyposażony między innymi w szybę pancerną, inteligentny system klimatyzacji, technologię śledzenia wzroku do sterowania lusterkami samochodu.

To jednak ogromny zasięg pojazdu, 610 mil (ponad 980 km) wydaje się obecnie sprawiać kłopoty. Aby osiągnąć ten zakres, Tesla wprowadza innowacje z pakietem ogniw 4680, który teoretycznie jest lekką i opłacalną opcją. Jest to jednak coś, czego wcześniej nie robiono i wymaga wielu innowacji ze strony Tesli.

Opowiadając o postępach, jakie poczynili do tej pory Musk powiedział, że nie wprowadzali drobnych ulepszeń, ale „pół tuzina dużych ulepszeń i dziesiątki drobnych ulepszeń”.

Musk przytoczył również, jak niedobory chipów na poziomie globalnym hamują ich postępy. Firmie udało się znaleźć alternatywy i przepisać oprogramowanie, aby przyspieszyć produkcję, ale chipy są nadal najwolniejszą częścią ich łańcucha dostaw i prawdopodobnie pozostanie tak do końca roku.

„Możemy wyprodukować niewielką liczbę pojazdów, ale koszt, jeśli wyprodukuje się małą liczbę pojazdów jest szalony” – powiedział Elon Musk. „Kosztowałyby milion dolarów lub więcej”. Mimo wszystkich problemów Tesla nadal dąży do rozpoczęcia dostaw swojego Cybertrucka do końca tego roku.

Exit mobile version