Znamy datę premiery iOS 14.7 i nowe funkcje zawarte w aktualizacji

iOS 14.7 jest już dostępny jako publiczna beta. Jest to kolejna mała aktualizacja systemu, ostatnia większa aktualizacja przybyła wraz z iOS 14.5 w kwietniu tego roku. Zwierała ona możliwość odblokowania smartfona przy użyciu Face ID, podczas gdy mamy na sobie maseczkę, dostaliśmy wtedy też możliwość blokowania śledzenia nas przez aplikacji, pojawiły się też nowe głosy Siri.

Kiedy iOS 14.7 będzie dostępny do pobrania?

iOS 14.7 jest obecnie dostępny jako publiczna beta. Niestety jednak wersje beta często zawierają błędy i raczej nie należy ich pobierać na swój podstawowy telefon. Stabilna wersja iOS 14.7 pojawi się na początku lipca.

Które urządzenia dostaną iOS 14.7?

iOS 14.7 będzie kompatybilny z tymi samymi urządzeniami, co iOS 14. Wsparcie obejmuje iPhone’a 6S aż do iPhone’a 12, wraz z iPhonem SE i iPodem Touch siódmej generacji.

Jakie nowe funkcje będzie zawierał iOS 14.7?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania wydaje się być mniejsza i skupia się na zmianach, które odczujemy mniej, niż w przypadku iOS 14.5.

Wcześniej w HomePod trzeba było ustawić timer za pomocą Siri. W iOS 14.7 można teraz to zrobić za pomocą aplikacji Home bez konieczności proszenia Siri.

Funkcja jakości powietrza w aplikacji pogodowej obejmie teraz więcej krajów. iOS 14 dodał możliwość wyświetlania pomiarów jakości powietrza w aplikacji Pogoda, ale tylko w kilku regionach. W wersji beta dla programistów iOS 14.7 ta funkcja wydaje się być rozszerzona na więcej krajów, jak zauważył serwis 9to5Mac.

Kilka osób zgłosiło problem z szybkim rozładowywaniem się baterii iPhone’a od czasu aktualizacji do iOS 14.6. Apple nie rozwiązało jeszcze tego problemu, ale wydaje się możliwe, że naprawią go w iOS 14.7.

Exit mobile version