Rewolucja w ładowaniu telefonów – Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie

Xiaomi ładowanie bezprzewodowe

Ale jak to? Przecież bezprzewodowe ładowanie to żadna nowość?

Ładowarki indukcyjne już dawno zawitały na nasz rynek, jednak wymagają one położenia telefonu na podkładce, która przekazywała energię do naszego smartfonu. Czym się wyróżnia nowy sposób ładowania jaki zaprezentowało Xiaomi? Otóż zamiast podkładki, będziemy potrzebowali huby ładującego, a telefon nie będzie musiał go nawet dotykać. Energia będzie przekazywana bezprzewodowo na odległość kilku metrów.

Czy muszę kupić nowy telefon Xiaomi, aby móc korzystać z tego rozwiązania?

Aby używać nowego hubu ładującego Xiaomi wcale nie musisz kupować nowego smartfonu! Hub może ładować telefony różnych marek, ale potrafi także przekazać energię do laptopa, routera itd. Ładowarka. Wystarczy dodać urządzenie do hubu, aby ten mógł je wykrywać i ładować. Według doniesień ładowarka może obsługiwać aż 5 urządzeń jednocześnie.

W jaki sposób to działa?

Sposób działania tego urządzenia nie jest specjalnie skomplikowany. Wchodząc do pomieszczenia, hub wykrywa telefon (O ile został on dodany jako urządzenie, które może być przez niego ładowane.), następnie wysyła skoncentrowaną wiązkę energii w stronę telefonu, który zaczyna się ładować. Może się wydawać, że na dłuższą metę, będzie to szkodliwe dla baterii w smartfonie, jednak hub ładuje urządzenie z mocą 5V, a nie zapominajmy, że istnieją smartfony Xiaomi potrafiące wytrzymać ładowanie aż 100V, a w większości telefonów tego producenta stosowane jest takie same ładowanie 25V, jak w wielu biurowych laptopach.

Exit mobile version