Serwer Minecraft nie działa – co robić?

Istnieje wiele powodów dla których nie możesz połączyć się z serwerem Minecraft. W tym artykule dowiesz się o najpopularniejszych problemach, ich przyczynach i rozwiązaniach.

Błąd Connection refused: connect

Przyczyna

Najpopularniejszą możliwą przyczyną tego błędu jest to, że serwer o takim adresie ip lub z takim portem nie istnieje. Istnieje też możliwość, że serwer jest po prostu nieosiągalny.

Rozwiązanie

Zweryfikuj adres serwera i port, istnieje duże prawdopodobieństwo, że popełniłeś literówkę lub źle przepisałeś port. Jeżeli jesteś właścicielem serwera upewnij się, że konfiguracja serwera jest poprawna. Może pomóc też restart serwera.

Błąd End of stream

Przyczyna

Z jakiegoś powodu serwer przestał wysyłać informacje.

Rozwiązanie

Zamknij i ponownie otwórz Minecrafta, a następnie zaloguj się ponownie. Jeżeli jesteś właścicielem serwera zrestartuj serwer. Jeśli grasz na modach lub masz niestandardową wersję Minecrafta (np optifine, blazingpack) spróbuj uruchomić Minecrafta na czystej wersji.

Błąd Failed to login: Bad Login

Przyczyna

Prawdopodobnie próbowałeś zalogować się zbyt szybko po ostatniej próbie. Może to również dotyczyć sytuacji, gdy grasz na modach i próbujesz połączyć się z serwerem, który nie korzysta z modów (lub odwrotnie), ale w tym przypadku ogólnie wskazuje na rozbieżności w numerach wersji.

Rozwiązanie

Upewnij się, że korzystasz z odpowiedniej wersji Minecrafta dla serwera, z którym chcesz się połączyć. Sprawdź połączenie sieciowe i ping, mogłeś zostać wyrzucony z serwera, ponieważ twoja sieć jest zbyt wolna, aby odpowiedzieć na czas.

Błąd Failed to login: invalid IP

Przyczyna

Serwery Mojang nie mogą zweryfikować Twojego adresu IP.

Rozwiązanie

Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie wejść na serwer Minecraft. Jeżeli to nie pomoże sprawdź, czy Minecraft nie ma teraz żadnej awarii na stronie https://downdetector.pl/status/minecraft/.

Błąd Outdated client!

Przyczyna

Łączysz się z serwerem, który korzysta z nowszej wersji Minecrafta, niż twoja.

Rozwiązanie

Zmień swoją wersję Minecrafta na tą używaną przez serwer.

Błąd Outdated server!

Przyczyna

Jest to sytuacja odwrotna do tej wyżej. Próbujesz połączyć się z serwerem, który korzysta ze starszej wersji Minecrafta od tej, której używasz.

Rozwiązanie

Zmień swoją wersję Minecrafta na tą używaną przez serwer.

Błąd User Not Premium

Przyczyna

Korzystasz z darmowego/crackowanego Minecrafta, a serwer przyjmuje tylko osoby z oryginalną kopią gry.

Rozwiązanie

Zakup grę na oficjalnej stronie.

Błąd You are not whitelisted on this server

Przyczyna

Nie zostałeś dodany do listy osób, które mogą wejść na serwer.

Rozwiązanie

Skontaktuj się z właścicielem lub administratorem serwera i poproś o dodanie do listy osób, które mogą wejść na serwer.

Błąd Took to long to log in

Przyczyna

Serwer nie może uwierzytelnić, kim jesteś, ponieważ minecraft.net nie odpowiada.

Rozwiązanie

Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie połączyć się z serwerem. Jeśli problem będzie się powtarzał, a sam Minecraft nie ma aktualnie żadnych przerw w działaniu skontaktuj się z właścicielem lub administratorem serwera i wyjaśnij sytuację.

Błąd Failed to login: the authentication servers are currently down for maintenance

Przyczyna

Serwer Minecraft nie mógł nawiązać połączenia się z serwerem uwierzytelniającym w celu potwierdzenia tożsamości logującego się gracza.

Rozwiązanie

Odczekaj dłuższą chwilę i spróbuj połączyć się ponownie. Jeżeli to nie pomoże to sprawdź zaporę sieciową, aby upewnić się, że serwery nie są zablokowane — wiele szkół i miejsc pracy blokuje witryny z grami, co może obejmować serwery uwierzytelniające Minecrafta. Jeśli jesteś właścicielem serwera ustaw w pliku server.properties online-mode na false, co wyłączy uwierzytelnianie. W tym trybie serwera każdy może się zalogować pod dowolną nazwą użytkownika.

Podsumowanie

Jeżeli żaden z tych błędów nie zgadza się z twoim lub jego rozwiązanie nie pomogło udaj się na ten serwer discord i opisz problem. Możesz też spróbować poszukać dalej w Google rozwiązania twojego problemu.

Exit mobile version