Minecraft na przeglądarkę za darmo – jak zagrać?

Istnieje wiele wersji gry Minecraft, na telefony, konsole, komputery, jest też jedna dość mało znana wersja… wersja na przeglądarki! Nie musimy nic instalować, wystarczy włączyć stronę i cieszyć się grą Minecraft za darmo.

Gdzie jest haczyk? Nie jest to najnowsza wersja gry, jest to Minecraft Classic, czyli klasyczna i bardzo podstawowa, wczesna wersja gry. Mamy do dyspozycji tryb kreatywny, nieduży kawałek świata oraz możliwość rozgrywki wieloosobowej w maksymalnie 10 osób. Możemy tylko budować, niszczyć i zwiedzać – chociaż z tym ostatnim może być ciężko patrząc na ograniczoną ilość bloków.

Wystarczy przejść na stronę classic.minecraft.net (jest to oficjalna strona) i poczekać na wygenerowanie świata. Po wygenerowaniu wybieramy nasz nick oraz widzimy link zaproszenia. Wysyłając ten link znajomym umożliwiamy im grę razem z nami (multiplayer). Maksymalna ilość osób na serwerze w Minecraft Classic wynosi 10.

Podczas rozgrywki mamy do dyspozycji proste menu pod klawiszem ESC. Pokazuje nam ono wcześniej wspomniany link zaproszenia oraz daje możliwość wygenerowania świata na nowego z wybraną przez nas jego wielkością. Są też różne inne podstawowe opcje takie jak zasięg renderowania (render distance), ustawienia dźwięku itd.

Natomiast pod klawiszem B znajdziecie menu z blokami dostępnymi w Minecraft Classic, tych jest całkiem sporo jak na tak wczesną wersję gry.

Exit mobile version