Jak zrobić serwer Discord?

Discordowych serwerów przybywa ostatnio jak grzybów po deszczu, zresztą nic dziwnego. Przez pandemię koronawirusa COVID-19 młodzież zaczęła korzystać znacznie częściej z komunikatorów takich jak Messenger, Instagram, Discord.

Serwery discord

Według danych podanych przez Discorda zarejestrowanych jest ponad 300 milionów użytkowników, a serwerów jest ponad 7 milionów.

Tworzenie serwera discord

Mimo tego, że zrobienie serwera na platformie Discord jest bardzo proste nadal dużo osób wpisuje w wyszukiwarce hasła typu Jak zrobić serwer Discord. Skoro tutaj jesteś to prawdopodobnie również nie wiesz jak stworzyć takowy serwer, ale to żaden problem. W dzisiejszym poradniku dowiesz się jak zrobić serwer discord.

Jak zrobić serwer Discord?

Do stworzenia serwera discord musimy być zalogowani na stronie internetowej, aplikacji desktopowej lub w aplikacji mobilnej. Jeżeli już jesteśmy zalogowani klikamy zielonego plusa na szarym, okrągłym tle, znajduje się on po lewej stronie ekranu.

Przycisk do stworzenia serwera discord

Następnie pokazują nam się 4 opcje stworzenia serwera discord, wybieramy stwórz swój własny. Teraz wybieramy, czy serwer będzie dla klubu lub społeczności, czy może dla nas i znajomych. Po wybraniu wpisujemy nazwę serwera. Opcjonalnie możemy też przesłać ikonę serwera. Teraz pozostało nam tylko kliknąć Stwórz w celu stworzenia własnego serwera discord.

Exit mobile version