Jak rozkodować radio w samochodzie

Fiat Stilo i Bravo kod odblokowujący do auta.

Z tego poradnika dowiesz się jak rozkodować radio w samochodzie popularnych marek, jak odczytać numer seryjny radia oraz skąd wziąć kod odblokowujący radioodbiornik w aucie.

Jak odblokować radio?

Po odłączeniu akumulatora samochodowego lub awarii, radio samochodowe często pozostaje zablokowane i żeby ponownie móc z niego krzystać wymagany jest kod odblokowujący, aby urządzenie zaczęło działać.

Zablokowane radio samochodowe marki Ford

Jeśli jednak nie możesz znaleźć kodu dla swojego radia, nie panikuj. Ten przewodnik pomoże Ci wygenerować kod radia samochodowego popularnych marek.

Co jest potrzebne do odblokowania radia?

Do poprawnego wygenerowania kodu odblokowującego radio potrzebne są dwie rzeczy.

Numer seryjny radia

Numer seryjny radia można znaleźć na tabliczce znamionowej radia, która znajduje się zwykle z tyłu lub od spodu samego radia. Wymaga to demontażu samego odtwarzacza, nie jest to jakieś problematyczne i na kolejnych podstronach znajdziesz porady jak to zrobić dla konkretnych modeli aut.

Pre code dla Renault / Dacia na tabliczce znamionowej z tyłu radia.

Pre-code

Czasami wymagany jest tzw. pre-code radia zamiast numeru seryjnego radia, jest on zwykle wyświetlany na wyświetlaczu radioodtwarzacza lub wymagane jest naciśnięcie odpowiedniej sekwencji klawiszy na radioodbiorniku, aby pojawił się na wyświetlaczu.

Pre code (tzw. kod ERC) dla radia w samochodach Toyota

Kod odblokowujący

Mając numer seryjny radia należy wygenerować kod odblokowujący tzw. unlock code. Można z tym problemem udać się do ASO, jednak zapłacisz za to znacznie więcej niż to jest warte, kto choć raz był w ASO rozumie jaką dużą potrafią naliczyć marżę.

Można jednak znacznie zaoszczędzić generując kod u niezależnych dostawców kodów radiowych, którzy wykorzystując reverse engineering (czyli inżynierię wsteczną) analizują oprogramowanie w radioodbiornikach i potrafią stworzyć kalkulatory kodów radiowych.

Generatory i kalkulatory kodów radiowych

Poniżej znajdziesz generatory kodów odblokowujących do popularnych modeli samochodów i radioodtwarzaczy.

W każdym odnośniku znajdziesz dokładne instrukcje, które poprowadzą cię krok po kroku, aby odblokować swoje radio.

Dacia Duster, Sandero
Renault Laguna, Megane
Fiat Stilo i Bravo
Ford Focus, Fiesta, Mondeo
Ford Transit, Escort, Fusion
Chrysler Panasonic TM9
Toyota ERC Kalkulator
Jeep Cherokee i Grand Cherokee
Ford TravelPilot EX, FX i NX Kod Do Radia Generator i Kalkulator
Fiat DAIICHI Kod Do Radia Kalkulator i Generator
Nissan Kalkulator Kodu PIN z Numeru Schowka
Eclipse ESN Kalkulator Kodu Odblokowującego

Masowe generowanie kodów radiowych

Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy lub chciałbyś sprzedawać kody radiowe i generować je bez limitów warto sporzjeć na Kalkulator Kodów Do Radia Samochodowego Online i SDK.

Jest to rozwiązanie skupiające wiele kalkulatorów radiowych na raz, w prostej wersji online, pozwalające na generowanie nielimitowanej ilości kodów do radia, nawigacji i immo w przystępnej cenie. Na stronie znajdziesz również przykładowe wyliczenia ile można z tego zarobić.

Exit mobile version