Czarnoskórzy pracownicy Google masowo się zwalniają

Google zwiększył liczbę zatrudnionych osób czarnoskórych i latynoskich w 2021 roku, w porównaniu z poprzednim rokiem. Mimo to gigant internetowy zmaga się z wysokim odsetkiem pracowników czarnoskórych i latynoskich odchodzących z firmy, podał w czwartek Google w swoim rocznym raporcie na temat różnorodności.

Indeks odejścia Google, który wykorzystuje 100 jako punkt odniesienia, wykazał 121 dla czarnoskórych pracowników w USA w 2021 r. w porównaniu z 112 w poprzednim roku. Odejścia pracowników latynoskich wzrosły do 105 z 97 w tym samym okresie.

Odejścia wśród czarnoskórych pracownic wzrosła do 146 ze 110, podczas gdy spadła z 93 do 81 w przypadku pracowników latynoskich. Ilość odejść spadła również w przypadku białych pracowników, spadając ze 117 do 112 według indeksu.

W zeszłym roku Google podjęło mnóstwo zobowiązań mających na celu zwiększenie równości rasowej w swoich szeregach, w tym zatrudnienie większej liczby czarnoskórych osób, a także pracowników z innych „niedostatecznie reprezentowanych grup” w swoich szeregach kierowniczych. Gigant powiedział również, że zwiększy inwestycje w takich miejscach, jak Atlanta i Waszyngton, DC, ponieważ są to miasta z dużą liczbą osób czarnoskórych.

W 2021 r. Google poczyniło postępy w kierunku zwiększenia różnorodności w swoich szeregach kierowniczych, podwajając liczbę osób czarnoskórych na stanowiskach kierowniczych w USA, do 7,1%, rok temu było to 3,6%.

Exit mobile version