Jak zrobić bota discord – pierwsze kroki

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób korzystających z discorda. Wiele osób myśli, że jest to czarna magia, ale tak naprawdę jest to proste. W tym artykule omówię najpopularniejsze technologie służące tworzeniu botów discord, błędy początkujących.

W czym zrobić bota discord?

Do wyboru mamy wiele języków programowania, jak i wiele programów w których nie musimy pisać kodu. Poniżej wymieniłem 3 najpopularniejsze technologie służące tworzeniu botów discord.

Discord Bot Maker (DBM)

Jest to najpopularniejszy program do tworzenia botów discord. Umożliwia on stworzenie bota z wieloma funkcjami bez napisania nawet kawałka kodu. Jeżeli czujecie, że kompletnie nie nadajecie się do programowania lub chcecie po prostu stworzyć szybko bota discord bez większego nakładu sił i czasu mogę polecić ten program.

Do tworzenia bardziej zaawansowanych botów discord lub obsługujących większą ilość użytkowników nie polecam używania programów takich jak ten.

Discord.js (Javascript)

Biblioteka discord.js jest najpopularniejszym wyborem podczas tworzenia bota discord. W internecie znajdziemy mnóstwo materiałów, gotowych botów opensource, rozwiązanych problemów. Jeżeli chcemy użyć jakiegoś języka programowania, a nie mamy jeszcze w żadnym doświadczenia to prawdopodobnie w discord.js najszybciej stworzymy bota discord.

Discord.py (Python)

Discord.py jest drugą najpopularniejszą biblioteką do pisania botów discord. Python ma prostszy syntax od javascriptu, a sam discord.py jest dla osób bez żadnego doświadczenia prostszy do nauczenia. Przy okazji zapraszam też do darmowego kursu discord.py prowadzonego na naszej stronie.

Co wybrać? Discord.py, czy Discord.js?

Jest to bardzo częste pytanie zadawane przez nowicjuszy. Wybór biblioteki to kwestia indywidualna. Polecam zapoznać się z tą i tą biblioteką, a ostatecznie zadecydować, która bardziej przypadła nam do gustu.

Błędy początkujących

Zaczynanie od pisania botów discord bez znajomości języka

Jest to najczęściej popełniany błąd. Przed pisaniem botów discord powinniśmy zapoznać się z samym językiem programowania na przynajmniej poziomie podstawowym. Zaczynając od botów discord narażamy bota na wiele błędów, a nawet dziur umożliwiających zdobycie tokenu przez innych użytkowników.

Ucząc się języka programowania z jakiegoś kursu uczymy się też zazwyczaj dobrych praktyk. Widziałem już sporo botów, gdzie cały bot znajdował się w jednym pliku, który miał setki, a nawet tysiące linijek kodu. Oczywiście też łatwiej nauczyć nam się biblioteki znając już sam język programowania.

Bezmyślne kopiowanie kodu z internetu

Kopiując i wklejając kod z internetu nie rozumiejąc jego działania ponownie narażamy swojego bota. W ten sposób nic się nie nauczymy, jeżeli kopiujemy kod starajmy się zrozumieć jego działanie linijka po linijce.


Mam nadzieję, że artykuł spodobał się i pomógł 🙂 Jeżeli zainteresowałeś się discord.py i chciałbyś się nauczyć tej technologii zapraszam do darmowego kursu.

Exit mobile version